Assos Turları Tatil Home Kuzey Ege’nin Mitik Adasında Unutulmaz Bir Tatil!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Assos Doğa Sporları

Dalış mı, Trekking mi, Kano mu? Seçim Sizin!

Çanakkale’nin Ege’ye bakan benzersiz köşesindeyiz! Bölgenin önemli tarihi merkezlerini gezdikten sonra sıra bölgenin doğal avantajlarını öğrenmeye geliyor. Assos su sporları başta olmak üzere birçok aktivitenin gerçekleştirilebileceği bir coğrafyadır. Hangi sporları tercih edebilirsiniz, bedeninizi nasıl tazeleyebilirsiniz ve hobilerinizi nasıl zenginleştirebilirsiniz? İşte tüm bu soruların cevabı Assos topraklarında gizli…

Çanakkale’nin Ege’ye bakan tarafında bulunan bu şirin beldede hemen hemen her türlü doğa sporunu yapabileceksiniz. Assos, girintili çıkıntılı koylara, bol taşlı ve kayalıklı sahillere sahiptir. Yüzey olarak da dağlık ve yamaçlık bir alanda olması burada yapılacak sportif faaliyetleri deniz üzerinde sınırlı kılıyor.

Trekking Merkezi – Assos Sporları

Assos trekking merkezi Türkiye’nin en iyi yürüyüş alanları içindedir. Doğal yapısı herkesin ilgisini çekmeyi başarmış yerlerden biridir. Başta Truva Milli Parkı ve Gelibolu Milli Parkı başta olmak üzere çeşitli yerler dikkat çekmektedir. Altınoluk ve Behramkale arasında düzenlenen yürüyüş turları ise ayrıca at gezileriyle daha eğlenceli bir hale gelmektedir. Kaz Dağı ve çevresinde yapılan yürüyüş ise rengârenk çiçeklerle bambaşka bir güzelliğe bürünmektedir.

Assos’un Masmavi Dünyası – Assos Doğa Sporları

Kuzey Ege’ye gelmişseniz, Assos denizinin kıyısındaysanız yapmanız gereken spor kesinlikle yüzmek, yüzmek ve yüzmektir. Profesyonelseniz burada dalış faaliyeti de görebildiğiniz sporlar arasındadır. Assos dalış merkezileri, eğitmenleri ve teknik desteği ile size yardımcı olacaktır.

İlk anda sizi titretecek şekilde soğuk gelen suya, kısa bir süre sonra alışacak, sonrasında çıkmak istemeyecek ve yüzmekten büyük keyif alacaksınız. Ayrıca görüş mesafesi çok fazla olan Assos ve açıklarında akvaryum gibi sularda metrelerce derinlikteki su altı yaşamını, yapacağınız dalışla görebileceksiniz. Canlı türlerini inceleyerek bol bol fotoğraf çekebilir, albümünüze ekleyebilirsiniz.

Daha Ne Yapalım? – Assos Sporları

Yemyeşil ormanları, zeytin ağaçları, masmavi suları ve tarihi güzellikleriyle tatil ve kültür bölgelerinden birinde elbette aktiviteler sadece su sporları ile sınırlı kalmayacak. Sahil boyunca uzanan parkurları yürüyüş imkânı sağlarken romantik gün batımları fotoğrafçılar için eşsiz kareler oluşturacak. Özetle:

  • Trekking
  • Bitki incelemesi
  • Fotoğrafçılık
  • Kuş gözlemciliği gibi aktiviteler de sizleri beklemekte.

Mavi Yolculukların Başlangıç Noktası! – Assos Doğa Sporları

Yelkenli mi, motoryat mı? Deniz tutkusunu sonuna kadar yaşamak isteyenler için fark etmez hangi aracı kullandığı. Yeter ki denizin kokusu işlesin yüreğine, tuzlu su değsin eline… Hele bir de rotanız çizilmişse geriye ne kalır ki? Artık güneşi ufuk çizgisinde yakalayabilir ve bilinmeye doğru ilerleyebilirsiniz. Özgür ruhunuzu yeniden keşfedebilirsiniz.

Assos, mavi yolculukların başlangıç noktası olarak kabul edilir. Doğuştan şanslıdır çünkü. Bulunduğu konum sayesinde tüm denizlere rahatlıkla ulaşılabilir. Koy gezileri sırasında ise Assos bir başka gözle izlenir.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98