Assos Turları Tatil Home Kuzey Ege’nin Mitik Adasında Unutulmaz Bir Tatil!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Assos Plajları - Masmavi Suların Tadını Çıkarın!

Sakin Plajlarda Gönlünüzce Yüzün!

Behramkale adıyla da bilinen Assos küçük bir yerleşim yeri olmasına rağmen konuklarına yüzülebilecek çokça yer sunar. Assos plajları sakinliği ve temizliği ile dikkat çeker.

Bölgenin kuzeyinde ve güneyinde çok sayıda koy bulunur. Ancak ilk seçenek Assos Limanı olmalı. Pek çok plajın bulunduğu bölgede konaklama tesisleri de yer alıyor.

Assos’ta belli başlı plajlardan biri de mavi bayraklı Kadırga Koyu’dur. Onun haricindekiler ise kendi halinde, sessiz ve bakir sahillerdir. Muhteşem temizlikteki denizi dolayısıyla burada gözünüze kestirdiğiniz her yerden gönül rahatlığıyla denize girebilirsiniz.

En Ünlü Assos Plajları

Serinleyip yüzebileceğiniz, Assos plajları:

  • Kadırga Koyu – Assos Plajları

Küçükkuyu yolu üzerinde olan Kadırga Assos’a 2 km uzaklıktadır. Tatilciler tarafından en çok tercih edilen koydur. Konaklama imkanları da sunulmaktadır.

Zeytin ağaçlarıyla dolu bir yoldan inerek ulaşılan koyda her bütçeye uygun otel bulunabiliyor. Geniş, uzun ve taşlık bir plaja sahip olan Kadırga’da deniz mavi bayraklıdır. Akşamları esen imbat ile serinlemek mümkündür. Her tesisin önünde şemsiye ve şezlonglar bulunur.

  • Liman – Assos Plajları

Dar sokakların ve otellerin sonunda dizilmiş özel iskelelerden serin sulara atlanır. Yeme içme ve müzik alternatifi vardır. En kalabalık noktalardandır. Antik Liman adıyla da bilinen plajda eski palamut depolarının restore edilmesi sonucu ortaya butik oteller çıkmıştır. Ancak yöre sit alanı olduğu için bina yapılması yasaktır. Restoranlar tarafından çevrili olan bölgede kamping hizmetleri de veriliyor. Deniz hafif taşlıktır ve batık kısımlar bulunur.

  • Babakale – Assos Plajları

Denizi sığ, plajı kumludur. Çocuklu aileler tercih eder. Merkeze biraz uzaktır.

  • Koruoba – Assos Plajları

Tertemiz ve bakir bir koy olan lokasyon, virajlı yol sonunda ulaşılan bir yerdir. Koruoba köyü içindedir. Behramkale’ye 7 km uzaklıktadır. Babakale yönüne doğru giderken Yeşil Liman tabelasını takip ederek ulaşacağınız Koruoba’da ayrıca bir motel ve bir butik otel bulunuyor.

  • Sokakağzı – Assos Plajları

Koyunevi Köyü’nün sahil kısmında yer alan Sokakağzı, bakirliğini koruyan bir yer. Sahil boyunca sıralanmış otel, pansiyon ve kamping alanları bulunuyor. Geniş ve kumluk bir alana sahip. Tesislerin şemsiye ve şezlonglarından yararlanılabiliyor. Buraya ulaşmak için ilk olarak Assos’dan Babakale’ye gitmeniz gerekiyor. 9 km sonra yolun solunda ilk olarak Bektaş Köyü tabelasını, ya da Balabanlı ve Koyunevi tabelalarından birini takip ederek plaja ulaşabilirsiniz. Assos plajları arasında en güzellerinden biri Sokakağzı’dır.

  • Sivrice – Assos Plajları

Behramkale – Babakale yolu üzerindeki Bektaş köyünden 3 km içeridedir. Sessiz sakin bir plaj niteliğindedir. Bektaş Köyü’nün içinden geçerek yaklaşık 3 km denize doğru yürümeniz gerekir. Yanı başında bulunan Sokakağzı’na oranla daha sakin bir yerdir. Taşlık bir plajı bulunur.

Ege’nin Masmavi Suları Sizi Bekliyor!

Assos sahili genellikle taşlık. Buna karşılık bölgede farklı birçok plaj ve koyun olduğunu da belirtelim. Zeytin ağaçlarıyla dolu tepeleri görerek denize girmek eğlenceli olacak. Ayrıca Babakale yönünde daha fazla seçeneğiniz olacak.

Bölgede genellikle kullanılan yerler arasında da liman mevkiinde sıralanmış iskeleler bulunur. Buradaki otellere ve restoranlara ait iskeleler, dışarıdan da müşteri kabul etmektedirler. Çevre köylerde ise sizi adeta keşfedilmemiş kumsallar beklemektedir.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98