Assos Turları Tatil Home Kuzey Ege’nin Mitik Adasında Unutulmaz Bir Tatil!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Assos Turlarına Alternatif Doğa Turları - Unutulmaz Şehirler!

Assos ve Çevresindeki Popüler Şehirler

Kuzey Ege’nin en güzel köşesinde konumlanan Assos, başlı başına bir tatil cenneti. Tarihi değerleri doğal güzelliklerle buluşturması ise onu olduğundan daha değerli kılıyor. Spor aktivitelerine olanak veren doğası ise macera dolu saatlerin kapısı aralıyor.

Assos turları kapsamında bölgenin tüm güzellikleri keşfediliyor, denize giriliyor, spor yapılıyor ve alışveriş için özel zamanlar ayrılıyor. Daha detaylı bir tatil hedefinde olanlara ise yakın bölgelerin dahil edildiği programlar sunuluyor. Genel olarak Assos – Bozcaada – Gökçeada – Çanakkale tur organizasyonları bahar ve yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak tercih ettiği etkinlikler oluyor.

Şarabı ve gün batımıyla nam salan Bozcaada, lezzetli balıkların tadına varabileceğiniz Gökçeada ve tarihi değerleriyle hafızalarda yer edinen Çanakkale en önemli adresler arasında yer alıyor. Maksimum 7 gün süren tatil programında her yer detaylı bir şekilde gezilebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Bozcaada ve Bozcaada Turları

Assos’a yakın bir mesafede yer alan ve özellikleriyle sevimli bir görüntü sunan Bozcaada, tatilcilerin vazgeçilmez yerlerinden biri. Ev yapımı reçelleriyle başlayan kahvaltı keyfi, akşam saatlerinde yerini şarapların yudumlandığı gün batımına bırakıyor. Yel değirmenlerinin oluşturduğu manzarası ise romantik saatlerin başladığına işaret ediyor.

Bozcaada turu ile ziyaret edilen yerler ise oldukça kapsamlıdır.

 • Göztepe,
 • Meryem Ana Kilisesi,
 • Ayazma Manastırı,
 • Polente Feneri ilk görülmesi gereken adreslerdendir.
 • Bozcaada Kalesi ise uzun bir zamanı hak eden yerler arasındadır. Şarabınızı yudumlayarak rüzgar güllerinin dansını izlemek ise ayrı bir ritüeldir.

Gökçeada ve Gökçeada Turları

Bozcaada’nın komşusu, Ege’nin güzel kızı Gökçeada, turun en ilgi çekici noktasıdır. Doğal güzelliklerinden mi yoksa lezzetli yemeklerinden mi bilinmez herkes için farklı bir büyüye sahiptir. Gökçeada turu kapsamında plajlarda keyifli vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve bölgenin en güzel hallerini fotoğraflayabilirsiniz.

Gezilecek yerler listesinde ise;

 • Kaleköy,
 • Zeytinli,
 • Rum Köyleri,
 • Peynir Kayalıkları
 • Kaya Mezarı yer almaktadır.
 • Plajlarında ise en popüler adres Kefaloz’dur. Dalış tutkunları ise Su Altı Milli Parkı ile ilgili mutlaka bilgi almalıdır.

Çanakkale ve Çanakkale Turları

Çanakkale denildiği zaman herkesin aklına farklı bir özellik gelebilir.  Ancak bu bölgenin merkezi kuşkusuz şehitlik ve Truva Antik Kenti’dir. 5000 yıllık zengin geçmişiyle dikkat çeken antik kent gezisi Tahta Atı selamlayarak başlıyor. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz.

Truva Antik Kenti gezisinin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiliyor. Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelinmiş oluyor ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit olduğu Çanakkale Savaşının izlerini bir bir görülüyor. İlk durak noktası yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abide’sidir. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı bulunuyor, aynı zamanda Conk Bayırı’nda Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yer görülüyor.

[widget-130]

Yorum Yap

Rezervasyon Yap
Rezervasyon Yap +90 (850) 532 33 98